2019-20 Kayıtları

Varlık Lisesi’nin kayıt politikası tümüyle öğrenci ve veli referansı üzerine kuruludur. Bu sebepten okulumuza ilk kez yapacağınız kayıt talepleri öncesinde, okulumuzda daha önce çalışmış öğrencilerimizle ya da öğrencilerimizin velileriyle görüşmenizi önemle tavsiye ederiz.
 
Varlık Lisesi'nde tüm sınıflar VAP esasları doğrultusunda 12 kişiliktir. Herhangi bir sınıfın kontenjanının dolması durumunda hiçbir koşulda sınıf kontenjanı artırılmaz. Mevcut kontenjan durumumuz için aşağıdaki tabloyu inceleyebilirsiniz:

 
 GRUPLAR  KALAN KONTENJAN
 09. SINIFLAR  7 KİŞİ
 10. SINIFLAR  7 KİŞİ
 11. SINIFLAR | SAYISAL  1 KİŞİ
 11. SINIFLAR | EŞİT AĞIRLIK  9 KİŞİ
 12. SINIFLAR | SAYISAL  3 KİŞİ
 12. SINIFLAR | EŞİT AĞIRLIK  11 KİŞİ

2019-2020 eğitim öğretim yılına ilişkin fiyatlarımız ve indirim uygulamalarımız hakkındaki bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Varlık Lisesi’yle ilk kez bu site üzerinden tanışıyorsanız, felsefe kökenli bir eğitimin uygulanması ve yaygınlaştırılması amacıyla yürüttüğümüz Varlık Akademi Projesi (VAP) hakkında bilgi edinmek için vapegitim.com sitemizi inceleyebilirsiniz.

Varlık Lisesi olarak nitelikli bir özel lise olma sorumluluğunu tümüyle üstlenen bir anlayışla çalışır. Bu yüzden okulumuzda 12. sınıf öğrencilerine ilişkin okul derslerinin yanı sıra üniversite giriş sınavları olan TYT ve AYT'ye ilişkin ayrı bir çalışma programı da uygulanır. Bu doğrultuda Varlık Lisesi öğrencilerinin YKS için özel kurs, özel ders vb gibi gereksinimleri bizzat okulumuz bünyesinde ek hiçbir ücrete tabi olmadan karşılanır. Varlık Lisesi'nde VAP esasları doğrultusunda uygulanan YKS çalışma programının ayrıntılarına buradan ulaşabilirsiniz.

Kayıt olacağınız sınıfa göre temel bilgiler için aşağıdaki kayıt rehberi dokümanlarımızı inceleyebilirsiniz.
 

Okulumuzda tüm kayıt görüşmeleri eğitim koordinatörlerimiz tarafından gerçekleştirilir. 

Öğle yemeği talebi olan öğrencilerimiz için 2019-2020 yemek ücretlerimiz 3200TL olup bu ücret eylül ve şubat aylarında iki taksit halinde alınacaktır. Okulumuzda her öğle arasında 7 çeşit yemek hizmeti verilmektedir. Yemek ücretimize yıl boyunca yapılacak gezi etkinliklerimizdeki kumpanyalar da dahildir.

Servis talepleri olan öğrenci velilerimizin anlaştığımız firmayla görüşmeleri ağustos ayından itibaren gerçekleştirilecektir. Servis ücretlerimiz MEB tarafından ilan edilen esaslar doğrultusunda mesafeye göre belirlenmektedir. 

Nitelikli bir özel lise eğitimine ilişkin Varlık Lisesi hakkında merak ettiğiniz konular için soru-yanıt sayfamızı ziyaret edebilir ve sorularınızı e-posta adresimiz üzerinden tarafımıza iletebilirsiniz.

Okulumuza gösterdiğiniz ilgi ve güven için teşekkür ederiz...


 
Varlık Lisesi Eğitim Koordinatörlüğü

Doküman