2019-2020 Kayıtları

Varlık Lisesi’nin 2019-2020 eğitim öğretim yılına ilişkin kayıt işlemleri 14 Ocak 2018 Pazartesi günü başlamıştır. İlgili tüm öğrencilerin ve velilerin okulumuza kayıt başvurusundan önce aşağıdaki hususları incelemelerini önemle rica ederiz. 
 
 1. Varlık Lisesi'nde tüm kayıt işlemleri eşitlik ilkesi esas alınarak gerçekleştirilir. Varlık Lisesi’nde, bursluluk sınavlarımıza katılımdan dolayı elde edilen indirim ve bu sınavlarda elde edilen burs hakları ile kardeş kayıtlarında uygulanan “kardeş indirimi” ve ilgili yasa ve yönetmeliklerle belirlenen resmi bursluluk halleri dışında hiçbir indirim uygulanmaz.
  Fiyat bilgilerimiz ve ilgili indirim oranlarımız için tıklayınız.
 2. Varlık Lisesi'nde tüm sınıflar VAP esasları doğrultusunda 12 kişiliktir. Herhangi bir sınıfın kontenjanının dolması durumunda hiçbir koşulda sınıf kontenjanı artırılmaz. Bu yöndeki kayıt talepleri kabul edilmez. 
 3. Varlık Lisesi’nin kayıt politikası tümüyle öğrenci ve veli referansı üzerine kuruludur. Bu sebepten okulumuza ilk kez yapacağınız kayıt talepleri öncesinde, okulumuzda daha önce çalışmış öğrencilerimizle ya da öğrencilerimizin velileriyle görüşmenizi önemle tavsiye ederiz.
 4. Varlık Lisesi’yle ilk kez bu site üzerinden tanışıyorsanız, felsefe kökenli bir eğitimin uygulanması ve yaygınlaştırılması amacıyla yürüttüğümüz Varlık Akademi Projesi (VAP) hakkında bilgi edinmek için www.vapegitim.com sitemizi inceleyebilirsiniz. 
 5. Kayıt olacağınız sınıfa göre temel bilgiler için aşağıdaki kayıt rehberi dokümanlarımızı inceleyebilirsiniz.
  Varlık Lisesi 09. Sınıf Kayıt Rehberi
  Varlık Lisesi 10. Sınıf Kayıt Rehberi
  Varlık Lisesi 11. Sınıf Kayıt Rehberi
  Varlık Lisesi 12. Sınıf Kayıt Rehberi
 6. Okulumuz eğitim öğretim faaliyetlerini 2019-2020 eğitim öğretim yılından itibaren Ayrancı Mahallesi Reşat Nuri Caddesi Nu.:108 Çankaya/Ankara adresinde sürdürecektir.
 7. Okulumuzda tüm kayıt görüşmeleri eğitim koordinatörlerimiz tarafından gerçekleştirilir. 

 8. Öğle yemeği talebi olan öğrencilerimiz için 2019-2020 yemek ücretlerimiz 3200TL olup bu ücret eylül ve şubat aylarında iki taksit halinde alınacaktır. Okulumuzda her öğle arasında 7 çeşit yemek hizmeti verilmektedir.
 9. Servis talepleri olan öğrenci velilerimizin anlaştığımız firmayla görüşmeleri ağustos ayından itibaren gerçekleştirilecektir. Servis ücretlerimiz MEB tarafından ilan edilen esaslar doğrultusunda mesafeye göre belirlenmektedir. 

Saygılarımızla,
Varlık Lisesi Eğitim Koordinatörlüğü
14 Ocak 2019
 

Doküman